Vyberte stránku

Získejte upozornění na výpadky datového centra pomocí Slacku

PRTG network monitoring

S 12 miliony aktivních uživatelů denně a 156 000 organizacemi přihlášenými k odběru aplikace (v roce 2021) je Slack jednou z nejoblíbenějších a rychle rostoucích aplikací pro propojení týmů, sjednocení jejich systémů a progres. Je integrován do monitorovacího notifikačního systému Paessler PRTG, což znamená, že v případě výpadků datového centra může PRTG spouštět upozornění a odesílat je přímo na požadovaný kanál (kanály) Slack. To zní pohodlně, že?

  Nastavení Slacku a jeho integrace s PRTG je docela jednoduché. Pojďme to udělat společně.

   Krok 1. Vytvořte webhook

   Abyste mohli dostávat oznámení z PRTG do Slacku, musíte nejprve vytvořit příchozí webhook ve Slacku. Adresa URL příchozího webhooku bude později použita v šabloně oznámení PRTG (krok 2).

   1. Přihlaste se do Slacku.
   2. Přejděte na tento ODKAZ , vyberte kanál, kam bude váš příchozí webhook posílat zprávy a poté klikněte na Přidat integraci příchozích webhooků a vytvořte příchozí adresu URL webhooku. V mém případě je to „data-center-eu“. To znamená, že v případě jakýchkoliv výpadků v mém datovém centru v Evropě bude PRTG posílat upozornění na tento kanál.
    1. Zkopírujte adresu URL webhooku do schránky a pokračujte krokem 2.

     Krok 2. Vytvořte šablonu oznámení

     Ve druhém kroku je potřeba vytvořit notifikační šablonu, která zasílá notifikace z PRTG do Slacku. Otevřete své webové uživatelské rozhraní PRTG a postupujte podle těchto pokynů.

      

     1. Přejděte na Setup > Account Settings > Notification Templates > Add Notification Template.
     2. Definujte název upozornění (notification name) a další parametry (plán, sumarizaci upozornění a přístupová práva). Pro účely testování jsem ponechal výchozí nastavení.
      1. Přejděte dolů a povolte Send Slack Message.
      2. Zadejte adresu URL příchozího webhooku, který jste vytvořili v kroku 1, a klikněte na Save .

       Krok 3. Vytvořte spouštěče oznámení

       Spouštěče oznámení definují, kdy PRTG odešle oznámení správci IT. Spouštěče oznámení můžete definovat na různých úrovních ve vašem zařízení, od Root > Probe > Group > Device to sensor . V mém případě jsem to udělal na své vzdálené sondě „Datové centrum EU“.

       PRTG podporuje pět spouštěčů upozornění. Jsou to spouštěč  stavu, spouštěč  rychlosti, spouštěč prahu a spouštěč změn. Spouštěč stavu provádí oznámení, když senzor změní svůj stav. Spouštěč rychlosti provede oznámení v případě, že senzor vysleduje změnu rychlosti. Spouštěč prahových hodnot provádí oznámení v případě, že snímač dosáhne určité hodnoty za určitý čas nebo v požadované době. Tyto spouštěcí prahy vás upozorní, když čidlo dosáhne určité hodnoty. Spouštěč změn provede upozornění, když se změní hodnota kompatibilního senzoru. Podle níže uvedeného snímku obrazovky PRTG spustí upozornění ve Slacku, pokud je senzor ve stavu nečinnosti po dobu alespoň 30 sekund.

        A je to. Můžete testovat upozornění a/nebo simulovat chybu, abyste zjistili, zda PRTG odešle upozornění na váš kanál Slack nebo ne.

         Máte o produkt zájem?

         3 + 5 =

         Monitoruj.cz

         Nabízíme nástroje a služby pro sledování, se kterými Vám ulehčíme spoustu  rutinní práce, předejdeme možným výpadkům a v neposledním ušetříme peníze Vaší společnosti. Vždyť právě úspory financí jsou aktuálním tématem v současném tržním hospodářství.